تاپیک جامع سویچ، ریموت، قفل مرکزی، ایموبیلایزر و کد کلید 206

مدیران انجمن: whiteshark, Monarch

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
ارسال پست
نمایه کاربر
حمید.
متخصص فنی تخصصی

پست توسط حمید. » 26 آپریل 2008, 10:20

سلام عزیزم،اولاً که اگه کمی میگشتی چندتا تاپیک در همین مورد داشتیم!
در آخر هم به این نتیجه رسیدیم که آره دزدای الکترونیک میتونن :???: ،البته این کار از دست هرکسی برنمیاد!! :lol:
   No one 

نمایه کاربر
مهرداد8086
سرعت : 40 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: H30
محل اقامت: طهران

پست توسط مهرداد8086 » 26 آپریل 2008, 14:43

نه اينكه نشه دزديد ولي دزد معموليا كه پرايد مي دزدند نمي تونند(دزدا هم طبقه بندي دارن) :cool:

دزده 206 بايد تكنسين الكترونيك باشه كار با اي سي يو و....بلد باشه :lol:
تكنسين الكترونيكم كه بعيده دزدي كنه پس احتمال دزدي 206 تقريبا صفره!!!!(نه جونه من نتيجه گيريو داشتين)
مرد بودن سخته باید مثل تراکتور کار کنی، مثل پرادو شیک باشی، مثل پورشه کاین پرتوان،مثل ام وی ام کم مصرف باشی و مثل ماکسیما با گذشت عمرت از ریخت نیوفتی

احسان شفيعي
متخصص فنی خودرو
نوع خودرو: peguote pars
محل اقامت: tehran tehranpars
تماس:

پست توسط احسان شفيعي » 26 آپریل 2008, 18:39

سلام دوست عزيز داخل كلوپ PIT STOP يك قسمت پست شده به نام دزدي ماشين !!! (كمك)
من چند تا پست تو صفحه دو و سه ارسال كردم بله من با چشم خودم ديدم كه ميشه ماشين يكي از بچه ها رو برده بودن كه به پيش بيني من از نوع اول بودن و چند روز بعد ماشين چند تا خيابان پايين پيدا شد.
Quote:
سلام دوستان .
بعد از سرقت خودرو چند نمونه کار برای آب کردنش میشه انجام داد و چند حالت داره.
حالت اول . توی خیابون چند تا جوان جلوی ماشین رو میگرن و خفت می کنند .
چرا چون از بس که محرومیت کشیدن می خواهند یک ماشین سرقت کنند و یک دوری بزنند بعد ولش کنند یک گوشه خیابون.
در این حالت بعد از دو 3 روز پیدا میشه.

حالت دوم . یک آدم فنی می خواهد زود مایه به جیب بزنه . شب تا صبح فکر می کنه به این نتیجه می رسه که بره ماشین سرقت کنه .
در این حالت چون طرف ناشی و مال خر خوب نداره خیلی سریع لو میره و ماشین پیدا میشه.

حالت سوم . همین طرف که فنی بوده یک باره بازداشت شده رفته زندان با چند تا رابط خوب آشنا شده .
حالا چون دیگه از زندان ترس نداره درب ماشین شما را مثل نوشابه یا شامپاین باز می کنه . و می بره .
در این حالت ماشین شما بعد از پاره پوره شدن و فروش قطعات بسیار. توسط نیروی انتظامی پیدا میشه .
که باید وانت بگیری ماشین رو بریزی توش ببری.

حالت چهارم . که خدا نکنه سر کسی بیاد .
طرف میره بازار تصادفی یک 405 مثلا نقره ای خیلی ارزان می خره بعد شب میاد تو کوچه شما 405 اول مشکی است پس حال نمیده . میاد جلو میاد جلو میرسه به دوتا 405 نقره ای که یکی مال شماست یکی دیگه مال همسایه .
همسایه شما ماشین رو قفل و بند نکرده . ولی شما صد تا قفل فرمان زنجیر .................... روی خودرو نصب کردید . حتما فکر میکنید مال همسایه رو سرقت می کنه نه چون طرف لج بازه و با دیدن قفل های شما لجش می گیره . برای افزایش تجربه و رو کم کنی بین دوستان همکار هم که شده چیکار میکنه .
اول از همه دزدگیر شما رو با قطع کردن مثبت اتومات استارت از زیر خودرو قطع میکنه .
چی ماشین شما بک آپ داره . چند ساله که روی خودرو بک آپ وصل کردی سر 6 ماه اول باتری بک آپ فاسد شده و دیگه کار نمی کنه . اگر دزدگیر شما برای راهنما فیوز نداشته باشه راهنما رو آروم باز می کنه و میزنه به بدنه چی میشه چون درزدگیر اتصال کرده دیگه نمی تونه دزد رو بگیره . حتی اگر مجیکار هم داشته باشی بازم راه داره .
خلاصه درب خودرو شما رو با یک آچار آلن که یک سرش مثل پیچگوشتی ریز سنگ خورده توپی رو در حالت چرخش در جهت باز شدن نگه می داره و با یک تیغه اره که باریک شده اندازه نیم میل ساچمه های قفل را با سرعت بالا و پایین می کنه تا وقتی که ساچمه ها در حالت سویچ قرار می گیرند. وقفل بدون خراب شدن باز میشه.
حالا آقای دزده قبل از وارد شدن به داخل خودرو کمربند ایمنی رو می بنده چرا چون سویچ مخفی ممکنه به چراغ کمربند ایمنی وصل باشه . البته این نکته باید به روز باشه و با مد روز رعایت بشه .
حالا میاد داخل ماشین خوب ببینم چی داره این صاحب ماشین یک قفل پدال خرکی که با هیچ چیز باز نمیشه .
زد برش زد اسید . حالا آقا دزده یک قیچی از لباش کافشن خلبانی خودش در میاره و سر جفت پدال ها رو برش میده مثل پنیر . حالا قفل پدال رو می کشه بیرون حالا میتونه خیلی راحت با میله های پدال رانندگی کنه .
خوب حالا با همون ابزاری که گفتم سعی می کنه این کار رو روی سویچ هم انجام بده اگر سویچ قدیمی باشه و لقی توپی اون زیاد باشه سه سوت باز میشه . اگر از نوع مناسب باشه و خوب باشه با اضافه کردن یک مایع به داخل سویچ که محرمانه است به جا افتادن ساچمه ها کمک میکنه .
اگر باز هم باز نشد دسته سیم سویچ رو از زیر فرمون می کشه بیرون اگه خیلی با کلاس باشه که رنگ سیم ها رو می دونه . اگه نه عملی باشه همه سیم ها رو لخت می کنه و یکی یک میزنه به بدنه و هر کدوم از سیم ها که جرقه زد میشه مثبت BAT حالا مثبت رو دونه به دون میزنه به سیم های لخت دیگه اگر استارت زد که اون سیم مال استارت ST هست پس سیم استارت پیدا شد . حال مثبت رو میزنه به یک سیم دیگه خوب پشت آمپر روشن شد . پس این سیم برق موتوره IGN ولی تجربه هم باید به اندازه کافی باشه تا آقا دزده بتونه ماشین رو روشن کنه چون بعضی از ماشین ها دو تا برق برای موتور دارندIGN2 حالا سیم مثبت رو به برق موتور دوم وصل میکنه و سیم استارت ST رو چند لحضه روی مثبت BAT نگه می داره تا موتور استارت بزنه حالا وقتی موتور روشن شد سیم استارته ST رو ول میکنه اگه عاشق موزیک باشه که سیم acc هم از قبل پیدا میکنه تا سیستم صوتی شما رو هم روشن کنه . حالا ماشین رو می بره مکان تو خاک سفید . غربت قدیم .

حالا ماشین رو به طور کلی تخلیه میکنه و قطعات رو روی 206 تصادفی نصب می کنه حالا هم خیلی قانونی میره ماشین رو می فروشه .
در این حالت دیگه باید به فکر یک ماشین دیگه باشید.
البته راه های زیادی بستگی به نوع خودرو وجود داره که تو اینترنت پخش نشه بهتره . چون بجای اینکه جلوی سرقت رو بگیره . بیشترش میکنه .
برای مثال میگن آقا یک سیم مثبت بگیر بزن توی فلان فیوز جعبه فیوز یا فلان سوکت رو در بیار یک منفی بده به پایه فلان سوکت .
به همین صورت میشه انواع و اقسام خودرو ها رو به هر چیزی که مجهز باشه سرقت کرد . دوستان هم فکر نکند ما دزد هستیم . نه ما 2 سال اندی سرباز نیروی افتظاهی بودیم . البته با مرام .
با بچه های ماشین باز خاک سفید هم برخورد داشتیم .
که تو سه سوت 206 مولتی پلکس شما رو سرقت می کنند شاید باور نکنید . من که اولش برام سخت بود .
ولی متهم داشتیم که این کارو میکرد . اگر آمار های سرقت انواع خودرو رو تهیه کنید می بینید که آمار سرقت 206 که مجهز به ایموبلایر هست هم برای ایرانی ها سخت نیست
می دونم که بعضی الز شما دوستان پست می زنید که آقا 206 این رو داره اون رو داره . ولی بازهم سرقت میشه به نظر شما چه جوری شبکه مولتی پلکس رو گول می خوره .
فکر کنم امشب من رو ببرن آگاهی تا اعتراف بگیرند .
در آخر هم امید وارم ماشین شما پیدا بشه .
سلام دوستان .
اه سوتی دادیم 405 روی 206 جمع کردیم چه شود . یک چیزی مثل آردی میشه .
اول از همه ماشین رو بیمه بدنه کنید.
دوم همه به نظر من اگه دزدگیر وصل می کنی باید تصویری باشه .
به کسی که دزدگیر می بنده بگی نه سیم راهنما ها را رو وصل کنه نه آژیر نه چراغ داخل خودرو
یعنی هیچکس حتی نزدیکان شما هم متوجه نشه که شما دزدگیر دارید .
اینطوری وقتی دزد شک نکنه که ماشین دزد گیر داره شما می توانید به دزد کمین بزنید.

سعی کنید محل نصب دزد گیر شما با همه فرق داشته باشه . همیشه معکوس نصاب های دزدگیر عمل کنید.
سعی کنید سیم کشی دزدگیر مخفی باشه .
مثبت دزدگیر را همیشه از سرباطری بگیرید.
البته من درپست خودم شوخی کردم که دزدها لج باز هستند .
استفاده از وسایل مانند قفل فرمان پدال و.................. اگر چه نمی تونه جلوی دزد را بگیره . ولی وقت دزد رو میگره . و به شما کمک میکنه .
ماشین خودتان را به انوع مختلف قفل ها مجهز کنید .
و دزدگیر را جوری که گفتم وصل کنید.
نکته که خیلی مهم است استفاده از سویچ مخفی است .
البته سویچ مخفی رو باید خودتان درست کنید .
چون برق کارهای خودرو از روش های لو رفته استفاده می کنند . و یک مدار را قطع می کنند .
سویچ مخفی باید چند عیب در خودرو بسازه تا اینکه چیزی رو قطع کنه .
این طوری کار دزد سخت میشه چون از یک آدم فنی باید به یک تعمیر کار تبدیل بشه .
پس شما می توانید قطعاتی را در خودرو شناسای کنید که اگر مشکل داشته باشند خودرو روشن نشه .
البته نباید آن را بردارید چون وقتی دزد جای خالی اون قطعه رو دید میره چندتا ماشین جلو تر از روی اون باز میکنه و میاره رو ماشین شما می بنده .
سعی کنید قطعاتی درست کنید که ظاهری سالام داشته باشه . ولی خراب باشه .
مثلا چیزی که بین سوکت قرار بگیره و سوکت وصل باشه ولی در اصل سیم آنها قطع باشه .
یا از مدارهای استفاده کنید که در سیستم اتصالی به وجود بیاره نه اینکه مدار را قطع کنه .
برای مثال یک لامپ رو در نظر بگیرید که با یک باطری و یک کلید کار می کنه .
اگر شما یک کلید دیگه که مخفی باشه به صورت سری در مدار لامپ قرار بدید این سویچ میشه سویچ مخفی .
حالا اگر من کلید لامپ رو روشن کنم و لامپ روشن نشه می فهمم که یک کلید دیگه وجود داره که خاموش هست و نمی گذاره که برق به لامپ برسه . حالا من بجای اینکه بگردم سویچ مخفی شما رو پیدا کنم می تونم خیلی راحت از یکجای بخصوص سیمی که به لامپ وصل شده برق رو به لامپ بدم تا لامپ روشن بشه .
ولی اگر لامپ سوخته باشه و یا در داخل مسیر اتصالی وجود داشته باشه اگر سیم را لخت کنم و به اون برق بدم باز هم لامپ روشن نمیشه چون مدار اتصالی داره . و اتصال از لامپ مقاومت کمتری داری برق از اتصال عبور میکنه و دیگه به لامپ برق نمی رسه .
باید تا می توانید از اینگونه روشها استفاده کنید .
میشه بجز روش های الکتریکی از روش های مکانیکی هم استفاده کرد که بهتره . برای رسوندن برق به یک مصرف کننده خیلی راحت میشه یک سیم از مثبت باطری به اون کشید و کار سویچ را انجام داد.
ولی اگر شما یک شیر کوچک که مخفی باشه در مسیر لوله بنزین قرار بدی آقا دزده نمی تونه با خودش چند متر شلنگ بنزین بیاره .
همیشه باید خودت یک عیبی رو تو ماشین ایجاد کنی که خیلی راحت و سریع بتونی رفع عیب کنی .

من یک پیشنهاد دارم یکی از دوستان یک قسمت راه بندازه هرکسی هر روشی که دیده توی اون بنویسه .
در مورد ایموبلایز هم یک مثال می زنم هر کی فهمید که فهمیده دیگه .
به عنوان مثال به نظر شما یک موتور معمولی دلکوی را در نظر بگیرید . نمیشه از کوئل یک خودرو دیگه برای روشن کردن اون استفاده کرد .
یا نمیشه از یک ecu که اصلا ربطی به مولتی پلکس نداره برای روشن کردن موتور 206 استفاده کرد.
دزده که نمی خواهد با ماشین شما مسابقه شتاب بره که به ecu نیاز داشته باشه که تمام محاسبات و مقادیر آن با موتور شما جور باشه .
همین یک ecu داشته باشه که نمیشه نوع اون رو گفت کافیه .
یک سیم کشی کامل موتور 206 تهیه میکنه .
حالا تمام سوکت های حیاتی رو که لازم داره از توی سیم کشی جدا می کنه و سیم کشی فابریک را پرت می کنه اون ور تو جوب.
حالا سوکت ان*کتور ها رو به ecu وصل میکنه سنسور دور موتور موقعیت دریچه گاز و .................. وصل میکنه حالا یک ecu داره که می تونه تمام 206 های ایران رو روشن کنه .
درب کاپوت را باز می کنه چند تا سوکت ان*کتور ها رو در می یاره و سوکت ecu خودش که زیر بغل خودش گرفته وصل میکنه به سنسورهای دور ور موتور حالا موتور رو روشن میکنه ecu رو یک جای خوب تو موتور آویزون میکنه حالا کاپوت رو می بنده .
حالا 206 مولتی پلکس شما تبدیل شده به یک 206 غیر مولتی پلکس از اون سری اولی ها که غیر مولتی پلکس بود.
نتیجه شبکه مولتی پلکس ایموبلایزر کد سویچ تو 206 به تشخیص آقا دزده اضافه بوده .

ميشه آقا از فكر ايراني هر كاري كه بگي برمياد. از اين كه بيشتر توضيح ندادم شرمنده بد آموزي داره و درست نيست كه تو اينترنت بخش بشه. تازه اين روش ها كه من گفتم خيلي قديمي هستند. بايد آبديت بشه . :-(
وضعیت خاموش.

Zahak
سرعت : 35 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: 206 تیپ 5 - 405
محل اقامت: مشهد

ست کردن ريموت سوئيچ 206

پست توسط Zahak » 21 سپتامبر 2008, 10:20

سلام به اساتید:

باور کنین این تاپیک رو توی این سایت خوندم ولی یادم نیومد کجا، با این حال کلی سرچ کردم ولی نمی دونم سرچ اینجا با فارسی مشکل داره یا من بلد نیستم سرچ بزنم. همه چی رو میاره غیر از اونی که تو بهش گفتی!!! :-D
چند روزه پیش یه 206 تیپ 2 مدل 84 خریدیم، وقتی از صاحب قبلیش تحویل گرفتیم به این موضوع دقت نکردم که ریموتش کار نیمکنه و باید درب ها رو سوئیچ ببندی، از صاحب قبلیش که پرسیم گفت باطریشه، اونو عوض کردم ولی بازم نشد. میشه لطف کنین یبار دیگه نحوه ست کردن ریمت رو با ماشین واسم بگین!!!

ThanX a million
:eek:

نمایه کاربر
Masoud Valiei
يار همراه
نوع خودرو: سمند LX چند سال پیش
محل اقامت: کرج

Re: ست کردن ريموت سوئيچ 206

پست توسط Masoud Valiei » 21 سپتامبر 2008, 10:56

Zahak نوشته شده:سلام به اساتید:

باور کنین این تاپیک رو توی این سایت خوندم ولی یادم نیومد کجا، با این حال کلی سرچ کردم ولی نمی دونم سرچ اینجا با فارسی مشکل داره یا من بلد نیستم سرچ بزنم. همه چی رو میاره غیر از اونی که تو بهش گفتی!!! :-D
چند روزه پیش یه 206 تیپ 2 مدل 84 خریدیم، وقتی از صاحب قبلیش تحویل گرفتیم به این موضوع دقت نکردم که ریموتش کار نیمکنه و باید درب ها رو سوئیچ ببندی، از صاحب قبلیش که پرسیم گفت باطریشه، اونو عوض کردم ولی بازم نشد. میشه لطف کنین یبار دیگه نحوه ست کردن ریمت رو با ماشین واسم بگین!!!

ThanX a million
:eek:

اولا كه مباركه و عكسشو بذار - چند خريدي؟؟

كارت كد سوئيچ رو گرفتي؟؟؟
اگه گرفتي كه خوبه
ميري به نمايندگي كه كار كد سوئيچ 206 انجام بده و كارت رو ميدي و هم سوئيچ رو تعريف ميكنه و هم بگو برات كد ماشين رو عوض كنه كه با سوئيچ يدك احتمالي روشن نشه چون دسته دوم خريدي

اينكار نيم ساعت كار داره و تعرفه ميگه 15000 تومن هزينه داره

منم يه بار كه دادم به يه دياگ كار متفرقه كه حافظه بي اس آي رو تجديد كنه اين موضوع برام اتفاق افتاد و هر كجا بردم درست نشد تا اينكه بردم نمايندگي - بگو برات آپشن هاي برف پاك كن و نور بالا و اخطار سرعت و فلاشر ترمز ناگهاني رو هم فعال كنه

در ضمن تاپيك در اين مورد داريم - تو تجهيزات هوشمند هم كامل توضيح داده شده

موفق و پيروز باشي

سربنان
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت

پست توسط سربنان » 21 سپتامبر 2008, 11:09

داخل دفترچه نحوه ست كردن سوپيچ گفته شده.

سربنان
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت

پست توسط سربنان » 21 سپتامبر 2008, 11:39

سلام
يكي از دوستان جديدا 206 خريده ولي سوپيچ يدك و كارت كد را تحويل نگرفته . بدون كارت كد مي توان كد را تغيير داد و كليد جديد ساخت؟

نمایه کاربر
satinfo
سرعت : 22 كيلومتر در ساعت

پست توسط satinfo » 22 سپتامبر 2008, 00:54

دوست عزيز من هم همين مشكل شما رو داشتم يعني نه سويچ يدك داشتم و نه كارت كد ماشين رو
هر جا بردم گفتن 25000 ميگيرن كه كد رو از رو BSI برام در بيارن
منهم يه روز مدارك ماشين رو برداشتم رفتم ايران خودرو اداره تحويل و براي اولين بار فقط ظرف 30 ثانيه كارم رو راه انداختن و كد ماشين رو از تو كامپيوتر نگاه كردن و بهم دادن
بعدش رفتم نمايندگي 1113 پيش آقاي مهندس حيدري براي نصب كروز كنترل كه اتفاقي گفتم سويچ يدك هم ميخوام براي ماشينم بگيرم.
به پيشنهاد آقاي حيدري رفتم يه سويچ خام بدون ريموت گرفتم شد 14000 تومان ( چون ريموت دارش رو داشتم) بعدش 2000 تومان هم دادم به يه كليد ساز دندونه هاش رو برام تراشيد و دادم آقاي حيدري برام سويچ رو تعريف كردآخر سر هم هرچي بهش گفتم هزينش چقدر شد گفت هيچي :( اين بنده خدا آقاي حيدري تو ايران لنگه نداه يه پارچه آقاست
خلاصه همون جا آقاي حيدري توضيح داد كه تا 5 تا سويچ ميشه واسه ماشين تعريف كرد و ميشه يه كاري كرد كه اون سويچ هايي گه گم شده ديگه ماشين رو روشن نكنه و فقط آقا دزده (‌شايدم خانوم دزده :grin: )‌ميتونه در ها رو باز كنه ولي ماشين به هيچ وجه روشن نميشه :-?
206CC موتور EW10J4

rezaee
شروع حركت
نوع خودرو: سانتافه ۲۰۱۵

Re: گم شدن سوپيچ 206

پست توسط rezaee » 23 نوامبر 2008, 18:32

سلام دوستان
من وقتی ماشینمو خریدم ( 206 تیپ 5 ) کارت سوئیچ و رمزشو صاحب قبلیش نداد و فقط یک سوئیچ ( با ریموت ) رو دارم
صاحب قبلیشم آب شد رفت تو زمین حتی نیومد پولی که برای نداشتن کارت بنزین پیش من مونده بود رو بگیره ... بگذریم
ممکنه راهنمایی کنید چطوری باید کد رو بدست بیارم ؟ و سوئیچ جدید بگیرم

متشکرم

نمایه کاربر
fahim
متخصص آپشن 206
نوع خودرو: COROLLA 2015 & 405
محل اقامت: yazd

Re: گم شدن سوپيچ 206

پست توسط fahim » 23 نوامبر 2008, 19:33

بايد بري يكي از نمايندگي هاي ايرانخودرو ومشكلت را بكي
اونها از طريق كارخانه شماره كد كليد را بهت ميكن
البته 2000 تومان هزينه داره